Kariéry a Obory

26. února 2016 v 17:44 |  Dovednosti, Obory a Kariéra

Kariéra neboli povolání, či snad práce. Říkejte si tomu, jak chcete, je velice důležitá věc v životě vaší postavy. Zde máte vypsané jen ty speciální, nebo jak to mám říci. Samozřejmě můžete mít úplně obyčejnou kariéru hospodyně, nebo hasiče. Proto máte v tomto ohledu vlastně naprosto volnou ruku a můžete si vybrat z tisíců povolání.

Iluzionista
Iluze je mylný smyslový vjem. Iluze vždy vychází ze skutečného podnětu, který je smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje. - Jak řekla tetička wikipedie. Nejznámější jsou optické iluze a těch je opravdu dost. Jako iluzionista vlastně vyděláváte na mylných představách lidí. Neříkám, že je to dobře placená práce, ale pokud se vypracujete váááážně vysoko tak vám z toho pár tisíc týdně kápne. I přes poměrně nízký plat je to velice zajímavé povolání a získáte tím přízeň nejedné ženy, či muže. Kdo by nechtěl mít něco s kouzelníkem?

Anti-iluzionista
No dobře, anti-iluzionista by s kouzelníkem rozhodně nic mít nechtěl. Maximálně za vidinou získání nějakých informací. Pokud se rozhodnete být právě takovýmto za úkol triky odhalit. Každý se vypořádává s konkurencí jinak že? anti-iluzionistou, budete muset čelit kritice, ale zároveň i obdivu. Budete to totiž právě vy, kdo bude ničit iluzionistům triky a odhalovat, jak že to dělají. Jste něco jako jejich největší nepřítel. Bohužel ne všichni Iluzionisté hrají fér a nejednou se vám stane, že za pěkný balík peněz dostanete


Je jasné, že každý iluzionista má svůj obor. Každý nemůže umět všechno. I anti-iluzionisté mají své obory a ty se liší hlavně peněžními částkami. Já to nebudu dále protahovat. Pojďme se rovnou vrhnout na samotné jednotlivé obory.

Iluzionistika


Karetní triky - Neříkejte, že jste o nich nikdy neslyšeli. Karetní triky jsou jedny z těch nejobvyklejších triků. I přes to, že vypadají jednoduše, opravdoví mistři vám dokážou vytřít zrak. Třeba jako tady Dan.

Asistention - Také jste si všimli těch krásných dívek, které vždy stojí po boku velkých kouzelníků? Kdo říká, že by tyto krásky nemohli vystupovat sami? Tento obor je doménou především žen, jelikož jsou obratnější...tedy většinou. Před triky kdy se dívenka nechá rozsekat na kusy v bedně a následně různě rozmístit po pódiu, nebo zmizí z čarovné bedny, by se v divákovi krve nedořezal. Tento tip triků se předvádí většinou v podnicích, kinosálech, nebo divadlech na rozdíl od triků karetních, které lze naprosto jednoduše předvádět venku náhodným kolemjdoucím. Jeden z takových to triků můžeme vidět například zde u Henley.

Psychické triky - Tato dovednost se musí velice dlouho trénovat. Spočívá především v tom, co lze z člověka vyčíst na potkání. V tomto oboru je také dost častá hypnóza. Nejčastější reakce jsou:
· zvýšená sugestibilita, což znamená, že hypnotizovaná osoba je připravena přebírat tvrzení hypnotizéra a přeměňovat je bez kritického uvažování v příslušné prožitky, přesvědčení nebo automatické jednání
· změněný stav vědomí, který umožňuje pohlcení sugerovanými zážitky a prožívání změn vnímání, emocí a paměti jako reálných
· selektivní vztah k hypnotizérovi, neboli "raport"
Mistr v tomto oboru je Woody jak se můžete přesvědčit v následujícím videu.

Podfukář - A teď ten obor, který je ze všech vůbec nejčastější. V tomto oboru se provozují na velice nízké úrovni tak nějak všechny již zmíněné obory. Spočívá převážně v tom, předvést trik který se jaksi nepovede, ale jen aby si divák myslel, že se nepovedl. Trik se totiž odehraje naprosto jinde. Podfukář musí být rychlí a musí velice rychle uvažovat což, znamená neponechat divákovi ani sekundu, aby o kouzlu pochyboval, přesně jako Jack.

Anti-iluzionistka


Anti-iluzionista na volné noze - Toto je člověk, který má nejčastěji webové stránky, nebo jen vyvěšený plakát. Většinou pracuje v naprosto jiném oboru a toto je jen přivýdělek. Proto pokud si tento obor vyberete, napište do registrace vlastně dvě kariéry. Anti-iluzionisté na volné noze si za odhalení triků účtují nemalé částky. Objednávají si je buď samotní iluzionisté pro zničení konkurence, nebo lidé, kteří se prostě iluzionistů chtějí zbavit.

Profesionál
Tito anti-iluzionisté iluze odhalují jen ze své vlastní vůle a pro zesměšnění samotných iluzionistů. Mají pouze tuto práci a to jak je trik proveden neříkají přímo na představení jako ti na volné noze. Nechávají si to pro sebe, anebo to otiskují ve svých článcích v novinách. Jsou něco jako kritici. Snad na každém představení nejméně jednoho najdete. Nedají se tak snadno vykoupit a neodhalují triky na zakázky. Jen výjimečně a těchto výjimek je velice málo. Jedním z nich je třeba Thaddeus Bradley.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama